• Brak kategorii

Informacje

 • Rok modelowy: 2017
 • Produkcja: 10.2016
 • Skrzynia: Steptronic 8 biegowa (automat)
 • xDrive (napęd na 4 koła)
 • 2.0 Turbo 245 KM
 • Przebieg: 3,362 mil
 • Cena katalogowa: 281 tyś. zł
 • Szacowana cena „pod kluczyk”: 119 tyś. zł

Wersja doposażona (Full LED, M-Pakiet)

 • Cena katalogowa: 308 tyś. zł
 • Szacowana cena „pod kluczyk”: 140 tyś. zł

Szacowane uszkodzenia

Wnętrze:

 • podsufitka
 • poduszka kierownicy
 • poduszka kolanowa
 • kurtyna prawa

Zewnątrz:

 • kompletny przód

Zalecane doposażenie

 • Światła przednie: bi-xenon lub Full LED
 • Światła tylne: LED
 • M pakiet zewnętrzny + felgi 310M 20″

Zbliżona konfiguracja katalogowa

Specyfikacja

InstaVIN raport

Konfiguracja

Ostrzeżenie o ograniczeniach prędkości Speed Limit Info

Zawsze w zgodzie z najważniejszymi przepisami: Funkcja ostrzegania przed przekroczeniem ograniczenia prędkości ze wskazaniem zakazu wyprzedzania stale informuje poprzez wskazania na desce rozdzielczej i na wyświetlaczu Head-Up o obowiązujących ograniczeniach prędkości i zakazach wyprzedzania. Kamera w lusterku wstecznym rejestruje wszystkie znaki drogowe i porównuje je z danymi nawigacyjnymi. System jest nawet po części w stanie informować o zmiennych ograniczeniach prędkości – na przykład obowiązujących podczas deszczu lub w określonym czasie.

Ostrzeżenie o zmianie pasa ruchu

Ostrzeganie przy zmianie pasa ruchu działające na bazie radaru rozpoznaje od prędkości 20 km/h pojazdy znajdujące się w martwym kącie lusterka lub zbliżające się od tyłu na sąsiednim pasie. Trójkątny symbol ostrzegawczy na lusterkach zewnętrznych informuje o pojazdach znajdujących się w krytycznej strefie widzenia. Jeżeli kierowca mimo to ma zamiar zmienić pas ruchu i sygnalizuje ten manewr włączeniem kierunkowskazu, przed niebezpieczeństwem ostrzegą go wibracje kierownicy i migające ostrzeżenie.

 

Systemy asystujące kierowcę

System asystujący kierowcy obejmuje działające na bazie kamery ostrzeganie przed zjechaniem z pasa ruchu, ostrzeganie przed kolizją z poprzedzającym pojazdem i pieszymi z miejską funkcją hamowania. Ostrzeganie przed zjechaniem z pasa ruchu rozpoznaje oznaczenia na jezdni i od prędkości ok. 70 km/h ostrzega kierowcę poprzez wibracje kierownicy i wskazanie na zestawie wskaźników, gdy grozi niezamierzone zjechanie z pasa ruchu. Przy włączonym kierunkowskazie, a więc przy zamierzonej zmianie pasa, ostrzeżenie się nie pojawia. Funkcja ostrzegania przed kolizją z poprzedzającym pojazdem z miejską funkcją hamowania rozpoznaje samochody, z kolei ostrzeganie przed pieszymi z miejską funkcją hamowania reaguje na pieszych. Jeśli poprzedzający pojazd zacznie nagle hamować, to przy włączonym ostrzeganiu przed kolizją BMW natychmiast zareaguje. Najpierw pojawia się symbol ostrzegawczy, który chwilę później zaczyna migać, a potem pojawia się sygnał dźwiękowy. Jeżeli kierowca wciąż nie reaguje, system przy prędkościach do 60 km/h zaczyna samoczynnie hamować. Prz prędkościach do ok 20-25 km/h ostrzeganie przed pieszymi pozwala zapobiec kolizji, a przy prędkościach do 60 km/h zmniejsza skutki takiej kolizji. W razie konieczności zadziałania system przygotowuje hamulce do szybszego zadziałania i w razie potrzeby inicjuje hamowanie.

System nawigacyjny Professional

System nawigacyjny Professional robi wrażenie swoją stylistyką i ofertą funkcji na najwyższym poziomie. To prosty w obsłudze, perfekcyjnie zintegrowany z BMW system nawigacyjny obejmujący system obsługi iDrive i kontroler iDrive Touch. System obejmuje zestaw głośnomówiący ze złączem USB i sterowanie głosowe, radio BMW Professional ze stacją DVD oraz pamięć 20 GB na pliki audio. Oprócz tego można korzystać z funkcji Real Time Traffic Information (RTTI). Stały kolorowy ekran ciekłokrystaliczny o przekątnej 8,8″ z funkcją podziału ekranu (okno główne i pomocnicze) gwarantuje optymalną czytelność i przejrzystość. Obsługa odbywa się za pomocą kontrolera iDrive Touch z dotykową powierzchnią umożliwiającą odręczne wpisywanie adresów docelowych do nawigacji, przycisków bezpośredniego wyboru, ośmiu przycisków ulubionych funkcji i sterowania głosowego. Mapy z trójwymiarową wizualizacją, również ze zdjęciami satelitarnymi jako tło, czy realistyczne obrazy wybranych atrakcji turystycznych czynią nawigację fascynującym doświadczeniem dla oka. Aktualizacje map są przez trzy lata dostępne bezpłatnie u autoryzowanych dealerów BMW.

Kamera Surround View

System kamer Surround View oferuje funkcję Panorama View, która za pośrednictwem kamer w lusterkach zewnętrznych, szerokokątnej kamery przedniej i kamery cofania umożliwia kąt widzenia 360° wokół samochodu oraz panoramiczny widok do przodu i do tyłu. Widok panoramiczny 360° wokół pojazdu umożliwia bardzo komfortowe manewrowanie. Szerokokątna kamera w atrapie chłodnicy oraz szerokokątna kamera cofania umożliwiają panoramiczny widok sytuacji przed i za pojazdem. Ostrzeganie przed ruchem poprzecznym ostrzega przed pojazdami nadjeżdżającymi z boku za pomocą żółtych słupków widocznych po bokach ekranu oraz żółtego trójkąta ostrzegawczego. Oprócz tego system Surround View oferuje kamerę cofania i funkcję Top View. Można go, przełączając dźwignię biegów na „R“, za pomocą przycisku PDC lub przycisku Panorama View. Obraz wyświetlany jest na monitorze pokładowym. Od prędkości 15 km/h funkcja Side View wyłącza się automatycznie.

Odzysk energii hamowania

Każde hamowanie uwalnia energię kinetyczną, która przez długi czas pozostawała w samochodach niewykorzystana. Odzysk energii hamowania wykorzystuje ten potencjał i wytwarza prąd z energii kinetycznej uwalnianej przy zdjęciu nogi z gazu lub hamowaniu. Prąd ten ładuje akumulator. Dzięki inteligentnemu układowi zarządzania energią alternator nie musi już stale pracować, co odciąża silnik. Rezultatem jest niższe zużycie paliwa i wyższa moc napędu – zgodnie z filozofią BMW EfficientDynamics.

Automatyczna skrzynia biegów

8-stopniowa skrzynia Steptronic wyznacza nowe standardy komfortu i dynamiki i jest centralnym elementem strategii BMW EfficientDynamics. Wyjątkowo gęste stopniowanie przełożeń umożliwia optymalny rozwój mocy przy każdej prędkości. Obniża to znacznie zużycie paliwa i pozwala cieszyć się jeszcze bardziej sportową i dynamiczną jazdą. Przy dużych prędkościach zmniejsza się prędkość obrotowa, a tym samym również zużycie paliwa i poziom hałasu silnika. Sprzyja temu również regulowane sprzęgło blokujące – nawet w trybie ręcznej zmiany biegów.

Funkcja Auto Start Stop

Funkcja Auto Start/Stop sprawia, że samochód zużywa paliwo tylko wtedy, gdy się porusza. Podczas postojów, na przykład na światłach lub w korku, funkcja Auto Start/Stop wykorzystuje potencjał oszczędności, wyłączając silnik, gdy tylko kierowca wyłączy bieg i zwolni sprzęgło (skrzynia manualna), lub gdy wyhamuje samochód do całkowitego zatrzymania (skrzynia Steptronic). Wskazanie na wyświetlaczu informacyjnym sygnalizuje zadziałanie funkcji. Po naciśnięciu sprzęgła lub zwolnieniu hamulca silnik natychmiast załącza się ponownie. Nie ogranicza to w żaden sposób komfortu jazdy i bezpieczeństwa, ponieważ funkcja nie aktywuje się, gdy silnik nie osiągnął jeszcze optymalnej temperatury roboczej, temperatura wnętrza nie uzyskała jeszcze ustawionej wartości, stan naładowania akumulatora jest zbyt niski, albo gdy pracuje układ kierowniczy. Centralny sterownik w razie potrzeby uruchamia silnik również przy zatrzymanym pojeździe, np. gdy pojazd zacznie się toczyć lub w razie zaparowania przedniej szyby. Na życzenie funkcję Auto Start/Stop można w każdej chwili wyłączyć.

Zintegrowany uniwersalny pilot

Wbudowany pilot uniwersalny umożliwia kierowcy wjazd na posesję lub do garażu bez wysiadania z pojazdu. Umożliwia otwieranie i zamykanie na przykład bram wjazdowych lub garażowych. Obsługuje się go komfortowo przyciskami w lusterku zewnętrznym. Jest kompatybilny z niemal wszystkimi bramami wjazdowymi i garażowymi i może zastąpić nawet trzy oddzielne piloty.

System alarmowy

System alarmowy z zabezpieczeniem antykradzieżowym poprzez głośny sygnał chroni samochód przed kradzieżą i reaguje natychmiast na próbę kradzieży kół. Nadzoruje wszystkie drzwi, maskę silnika i pokrywę bagażnika. Ponadto wyposażony jest w czujnik alarmowy przechyłu oraz syrenę z zasilaniem awaryjnym. Wnętrze auta monitorowane jest przez czujnik ultradźwiękowy. Po wyzwoleniu alarmu włącza się sygnał dźwiękowy i światła awaryjne. System włącza i wyłącza się automatycznie wraz z zamknięciem i otwarciem samochodu przez dostęp komfortowy po dotknięciu klamki lub za pomocą pilota. Dobrze widoczna z zewnątrz kontrolka wskazuje aktywny system alarmowy.

Szklany dach panoramiczny

Szklany dach panoramiczny daje fascynujący widok i wpuszcza mnóstwo światła do wnętrza, nadając mu niezwykle przestronny i otwarty klimat. A gdy słońce świeci zbyt intensywnie, można po prostu elektrycznie, płynnie zasunąć roletę przeciwsłoneczną. Dzięki funkcji przesuwania i unoszenia przedniej części dach panoramiczny umożliwia też wentylację wnętrza. Przy ustawieniu dachu w pozycji wentylacyjnej roleta automatycznie cofa się, umożliwiając wymianę powietrza. Zintegrowane i wysuwane automatycznie wiatrochrony zapewniają kierowcy komfortową ochronę przed wiatrem mimo otwartego dachu.

System załadunkowy

Przelotowy system bagażowy ma oparcie kanapy tylnej dzielone w proporcjach 40:20:40, która zwiększa możliwości transportowe i umożliwia różne konfiguracje siedzeń i bagażnika. Prawy i środkowy segment kanapy składa się indywidualnie, a lewy segment razem ze środkowym. Daje to dużą swobodę w załadunku i transporcie. Na przykład z tyłu można wygodnie zmieścić dwie osoby, a jednocześnie przewozić długie przedmioty, takie jak torby na narty i deski snowboardowe dostępne w różnych rozmiarach w ofercie oryginalnych akcesoriów BMW. Podłokietnik środkowy z tyłu ma dwa uchwyty na napoje. Dwa zaczepy umożliwiają bezpieczne zamocowanie bagażu.

Pakiet dodatkowych schowków

Pakiet schowków zwiększa funkcjonalność wnętrza i bagażnika samochodu w codziennej eksploatacji. Obejmuje schowek po stronie kierowcy pod przełącznikiem świateł, siatki na oparciach foteli przednich i w przestrzeni na nogi po stronie pasażera oraz dodatkową siatkę i dwustronną podłogę z gumowanym spodem do bagażnika. Gniazdka 12 V znajdują się z tyłu konsoli środkowej i w bagażniku. Oprócz tego siatka z lewej strony, dwa haki na bokach bagażnika, szyny mocujące na podłodze, praktyczne haki na torby oraz zaczepy do mocowania bagażu pozwalają optymalnie pomieścić i zabezpieczyć bagaż.

Automatyczne otwieranie/zamykanie klapy bagażnika

Automatyczna obsługa pokrywy bagażnika to bardzo komfortowa funkcja. Pozwala otwierać i zamykać pokrywę bagażnika BMW przyciskiem na pilocie lub w kokpicie. Pokrywa bagażnika daje się również otwierać w zwykły sposób za uchwyt zewnętrzny i zamykać przez naciśnięcie przycisku po wewnętrznej stronie pokrywy bagażnika. Krańcową pozycję otwarcia pokrywy bagażnika można ustawić w menu iDrive, co pozwala zapobiec uderzaniu pokrywy np. o sufit garażu. Dodatkowe bezpieczeństwo zapewnia zintegrowane zabezpieczenie przed zakleszczeniem i sygnał ostrzegawczy.

Kierownica wielofunkcyjna

Przyciski wielofunkcyjne na kierownicy umożliwiają zależnie od wyposażenia obsługę telefonu, funkcji sterowania głosowego i audio. Ponadto samochód jest wyposażony w ręczny regulator prędkości, za pomocą którego można na przykład ustawić limit prędkości 50 km/h w ruchu miejskim.

Kierownica sportowa, skórzana

Czarna sportowa kierownica skórzana z trzema ramionami dzięki grubszemu – w porównaniu z kierownicą standardową – kołu kierownicy i wyprofilowanym podparciom na kciuki idealnie leży w dłoniach i daje pewne wyczucie prowadzenia. Ma zintegrowaną poduszkę powietrzną, bardzo stabilny i lekki rdzeń z magnezu oraz wstawkę dekoracyjną w chromie. Gałka dźwigni zmiany biegów oraz uchwyt dźwigni hamulca ręcznego są również pokryte skórą.

Deska rozdzielcza z błyszczącymi czarnymi osłonkami

Maskownica obramowania nawiewów powietrza na środku oraz maskownica powyżej panelu obsługi oświetlenia w błyszczącym kolorze czarnym.

Dostęp komfortowy

Innowacyjny komfort obsługi – dostęp komfortowy umożliwia otwieranie przednich drzwi i pokrywy bagażnika bez korzystania z kluczyka. Kluczyk znajdujący się np. w kieszeni jest automatycznie rozpoznawany, gdy tylko kierowca zbliży się do pojazdu. Do otwarcia przednich drzwi lub pokrywy bagażnika wystarczy tylko objąć ręką klamkę drzwi lub nacisnąć przycisk otwierania pokrywy bagażnika. Następnie można wsiąść i włączyć silnik przyciskiem start/stop. Bez użycia kluczyka można również zamknąć samochód. Autoryzacja kluczyka zapewnia bezpieczeństwo systemu.

Czujnik ciśnienia powietrza w oponachWskaźnik ciśnienia w oponach informuje kierowcę w każdej chwili o dokładnym ciśnieniu powietrza w oponach i automatycznie ostrzega go w przypadku utraty ciśnienia. W tym celu czujniki rejestrują ciśnienie powietrza w każdej z opon i drogą radiową przesyłają zmierzone wartości do sterownika. Dzięki temu wskaźnik ciśnienia w oponach wskazuje zarówno stopniową, jak i nagłą utratę ciśnienia. Kierowca jest informowany w czasie rzeczywistym o możliwych problemach i może odpowiednio dostosować styl jazdy, aby uniknąć awarii i ewentualnych uszkodzeń opon i kół.

Relingi dachowe, aluminium satynowane

Relingi dachowe z satynowanego aluminium harmonizują z wyglądem pojazdu i stanową podstawę do montażu wielofunkcyjnego bagażnika dachowego BMW, pozwalającego bez trudu transportować pojemniki dachowe, rowery, deski surfingowe itp.

Diodowe reflektory przeciwmgielne

Podczas mgły i opadów diodowe reflektory przeciwmgłowe zwiększają bezpieczeństwo, poprawiając widoczność na bliskim dystansie. Oprócz szerokiego rozsyłu światła wyróżnia je jasna barwa podobna do światła dziennego, bardzo długa żywotność i niewielkie zużycie energii. Oprócz tego diodowe reflektory przeciwmgłowe pod reflektorami stanowią nowoczesny akcent charakterystycznego przodu BMW.

Lusterka składane elektrycznie, automatycznie przyciemniane po stronie kierowcy

Dzięki funkcji automatycznego przyciemniania lusterko wewnętrzne i lusterko zewnętrzne po stronie kierowcy zapobiegają oślepianiu kierowcy przez reflektory innych pojazdów. Inne funkcje: po włączeniu biegu wstecznego lusterko pasażera przechylane jest automatycznie do parkowania w dół, tak aby kierowca lepiej widział krawężnik. Po zaparkowaniu BMW lusterka zewnętrzne można złożyć elektrycznie, aby oszczędzać miejsce i uniknąć uszkodzeń.

Pakiet dodatkowego oświetlenia

Pakiet oświetlenia, częściowo w energooszczędnej i trwałej technologii diodowej, zwiększa komfort i zapewnia atrakcyjne oświetlenie wnętrza i wokół pojazdu. Zawiera wiele dodatkowych źródeł światła: lampki do czytania z przodu i z tyłu, oświetlenie lusterek kosmetycznych kierowcy i pasażera, oświetlenie przestrzeni na nogi z przodu, dwubarwne oświetlenie ambientowe z przodu, z tyłu, w boczkach drzwi, w schowkach i w konsoli środkowej. Ułatwia to na przykład znajdywanie przedmiotów. Lampki do wysiadania i oświetlenie przestrzeni przed drzwiami z zewnętrznych klamkach drzwi ułatwiają orientację w pobliżu pojazdu i zwiększają bezpieczeństwo przy wsiadaniu i wysiadaniu.

Lusterko wsteczne przyciemniane automatycznie

Automatycznie przyciemniane lusterko wewnętrzne eliminuje nieprzyjemne oślepianie kierowcy przez jasne światła pojazdów z tyłu poprzez automatycznie przyciemnienie powierzchni lusterka przy określonym padaniu światła.

Czujnik deszczu z automatyczna kontrola

Czujnik deszczu z automatyczną aktywacją świateł mijania zapewnia optymalną widoczność podczas deszczu i zapadania zmroku: na życzenie włącza wycieraczki, reguluje ich pracą zależnie od intensywności deszczu i samoczynnie włącza światła mijania. Czujnik umieszczony przy górnej krawędzi przedniej szyby steruje pracą wycieraczek przy włączonym trybie automatycznym. Czujnik podczerwieni rozpoznaje krople wody na przedniej szybie i płynnie dopasowuje częstotliwość ruchu wycieraczek do panujących warunków (np. podczas wyprzedzania samochodu ciężarowego). Czujnik deszczu inicjuje też działanie funkcji suszenia tarcz hamulcowych układu DSC (dynamiczna kontrola stabilności) polegającej na lekkim przykładaniu klocków hamulcowych do tarcz w interwałach zależnie od uruchomienia wycieraczek. Osuszone w ten sposób tarcze hamulcowe mają lepszą skuteczność działania podczas hamowania w deszczu. Automatyczna aktywacja świateł mijania sterowania jest przez czujniki światła w przedniej szybie. Automatycznie włącza światła mijania np. przy zapadającym zmierzchu, w ciemności, podczas przejazdów przez tunele.

Przyciemniana szyba tylna i tylne szyby boczne

Szyby przeciwsłoneczne z tyłu i jako tylne szyby boczne ograniczają niepożądane nagrzewanie się wnętrza przez promienie słoneczne. Mocniej zabarwione szkło od słupka B lepiej pochłania światło słoneczne. Przyciemnienie nie ogranicza widoczności na zewnątrz, ale utrudnia zaglądanie do wnętrza.

Klimatyzacja automatyczna, 2-strefowa

2-strefowa klimatyzacja automatyczna z funkcją automatycznego zamykania obiegu powietrza i filtrem węglowym umożliwia oddzielną regulację temperatury dla kierowcy i pasażera, zapewniając im indywidualny komfort. Temperaturę i rozdział powietrza reguluje się wygodnie dwoma pokrętłami, a rozdział powietrza przełącznikiem kołyskowym. Z tyłu znajdują się dodatkowe nawiewy powietrza bez własnej regulacji temperatury. Temperaturę, ilość i jakość powietrza może być regulowana automatycznie lub ręcznie. W trybie automatycznym uwzględniane jest nasłonecznienie obu stref. Czujniki zapewniają automatycznie niemal całkowity brak parowania szyb. W przypadku zarejestrowania wysokiego poziomu szkodliwych substancji w powietrzu zewnętrznym system automatycznie zamyka obieg powietrza, a powietrze jest nadal filtrowane. W samochodzie silnie nagrzanym na słońcu funkcja „maksymalnego chłodzenia“ zapewnia bardzo szybkie schłodzenie wnętrza.

Regulator prędkości z funkcją hamowania

Regulator prędkości z funkcją hamowania zapamiętuje żądaną prędkość od ok. 30 km/h i utrzymuje ją na stałym poziomie również na stokach – w razie potrzeby automatycznie wyhamowując samochód. Ułatwia również jazdę z przyczepą. Dzięki elementom obsługi na kierownicy nie trzeba odrywać dłoni od kierownicy. Żądana prędkość wskazywana jest na prędkościomierzu w postaci ruchomego znacznika na skali. W trybie „gazu ręcznego“ kierowca może dźwignią przy kierownicy przyspieszać i zwalniać z dwoma poziomami dynamiki, na przykład aby delikatnie dostosować ustawioną prędkość do tempa ruchu. Na zakrętach system samodzielnie zwalnia zależnie od przyspieszenia poprzecznego do komfortowej prędkości, a następnie automatycznie przyspiesza do ustawionej prędkości. Regulator prędkości jazdy działa zależnie od trybu jazdy wybranego przełącznikiem właściwości jezdnych: w trybie ECO PRO regulacja odbywa się w oszczędny sposób, a w trybie SPORT w możliwie dynamiczny sposób.

Czujniki parkowania z tyłu i z przodu

Odtąd parkowanie i manewrowanie do tyłu na ciasnej przestrzeni to pestka. System Park Distance Control (PDC) z przodu i z tyłu mierzy za pomocą ultradźwięków odstęp od możliwych przeszkód, ostrzega kierowcę akustycznie i wskazuje odstęp na monitorze pokładowym. System włącza się automatycznie podczas jazdy wstecz od odstępu 60 cm i przy prędkości poniżej 3 km/h.

Kamera cofania

Kamera cofania umożliwia podczas manewrowania i parkowania kontrolę na monitorze pokładowym obszaru za pojazdem. Rejestruje też sytuację w martwym polu widzenia. Dzięki temu cofanie z prędkością do 15 km/h jest bardziej pewne, precyzyjne i bezpieczne. Widoczne na monitorze pokładowym linie prowadzące i kolorowe oznaczenia przeszkód wskazują kierowcy, czy dane miejsce parkingowe jest dostatecznie duże i wspomagają go przy manewrach. Przy pełnym skręcie kierownicy wyświetlane są czerwone linie okręgu zawracania i zielone linie toru jazdy dostosowujące się do danego skrętu kierownicy. Kamera cofania wyłącza się automatycznie po dziesięciu metrach lub po przekroczeniu prędkości 15 km/h. W połączeniu z hakiem holowniczym kamera cofania dysponuje praktyczną funkcją zoom ułatwiającą podjeżdżanie przy sprzęganiu przyczepy.

Podparcie lędźwiowe w fotelach przednich

Ogrzewanie foteli przednich

Jeszcze zanim silnik osiągnie temperaturę roboczą i oddawane przez niego ciepło będzie można wykorzystać do ogrzania wnętrza, ogrzewanie foteli przednich nawet przy najniższych temperaturach zewnętrznych bardzo szybko zapewni przyjemne ciepło – i to jednym naciśnięciem przycisku. Elementy grzewcze nie tylko ogrzewają siedzisko, lecz także podparcia boczne i całą powierzchnię oparcia fotela. Funkcja ogrzewania jest regulowana trzystopniowo.

Elektryczna regulacja foteli przednich zpamięcią ustawień fotela kierowcy

Elektryczna regulacja foteli z funkcją pamięci zapewnia bardzo łatwe i wygodne ustawianie fotela kierowcy i pasażera. Umożliwia indywidualną regulację pozycji siedzenia, wysokości siedzenia, nachylenia oparcia i nachylenia siedziska foteli przednich. Fotel kierowcy z funkcją pamięci ustawień umożliwia zapamiętanie dwóch różnych ustawień fotela i lusterek zewnętrznych. Można je w każdej chwili przywołać przyciskiem. Wyposażenie obejmuje też automatyczne ustawianie lusterka po stronie pasażera do parkowania. Po włączeniu biegu wstecznego lusterko przestawia się w dół, umożliwiając kierowcy obserwowanie krawężnika. Ułatwia to parkowanie i chroni oponę i obręcz koła przed uszkodzeniem.

Teleservices

Teleservice to inteligentna komunikacja pomiędzy kierowcą, samochodem i BMW. Zapewnia automatyczne i odpowiednie do potrzeb przesyłanie danych serwisowych pojazdu do BMW. Wybrany przez użytkownika serwis BMW kontaktuje się z właścicielem i może optymalnie przygotować się do przeglądu. W razie awarii Teleservice umożliwia wezwanie pomocy drogowej przez infolinię BMW Roadside Assistance. Niektóre usterki można usunąć zdalnie bez wizyty w serwisie. W ten sposób Teleservice zapewnia kierowcy komfort przy planowaniu i przeprowadzaniu przeglądów i pozostawia więcej czasu na radość z jazdy.

Remote Services (Usługi Zdalne)

Usługi Zdalne i aplikacja BMW Connected (dostępna w Apple App Store) umożliwiają zdalną obsługę różnych funkcji pojazdu, na przykład zamka centralnego. Oprócz tego pozwalają na lokalizację pojazdu za pośrednictwem świateł, klaksonu lub na mapie w aplikacji BMW Connected. Do korzystania konieczna jest jednorazowa aktywacja Usług Zdalnych w portalu Klienta BMW ConnectedDrive na stronie www.bmw-connecteddrive.com.

Zestaw głośnomówiący Bluetooth o rozszerzonym zakresie funkcji Office

Komfortowy system telefoniczny z rozszerzoną integracją smartfonów umożliwia jednoczesne podłączenie kilku kompatybilnych telefonów komórkowych i odtwarzaczy audio przez złącze Bluetooth i korzystanie z zestawu głośnomówiącego. Podłączone urządzenia obsługuje się za pomocą elementów obsługi pojazdu. Antena zewnętrzna zapewnia lepszą łączność z siecią, w tym celu do wielu modeli telefonów komórkowych oferowany jest adapter Snap-In z funkcją ładowania, który oprócz lepszej łączności umożliwia też wygodną obsługę telefonu jedną ręką. Wyposażenie obejmuje też drugi mikrofon dla pasażera obok kierowcy. Sterowanie głosowe umożliwia obsługę zestawu głośnomówiącego, nawigacji, systemu audio i ustawień pojazdu za pośrednictwem słownych komend. Możliwość podłączenia trzeciego urządzenia (odtwarzacza audio) pozwala odtwarzać pliki audio przez głośniki w pojeździe i obsługiwać urządzenie elementami w aucie.

Real Time Traffic Information

Real Time Traffic Information (RTTI) udostępnia najbardziej aktualne informacje o sytuacji na drogach. RTTI przesyła precyzyjne dane o miejscu i czasie trwania utrudnień w ruchu, informując kierowcę niemal w czasie rzeczywistym o sytuacji na autostradach, drogach szybkiego ruchu i drogach krajowych oraz w na licznych odcinkach miejskich. Inteligentne zalecenia objazdu pomagają odnaleźć najszybszą i najbardziej efektywną drogę do celu. Źródłem danych są m.in. anonimowe profile ruchu danych GPS flot samochodowych, aplikacje na smartfony i komunikaty policyjne, jak również powtarzające się wzorce komunikacyjne, np. na bazie dojazdów do pracy. Sytuacja na drogach ilustrowana jest poprzez kolorystyczne oznaczenie dróg na zielono, żółto, pomarańczowo lub czerwono.

Zestaw głośnikowy HiFi

Servotronic

Układ Servotronic gwarantuje przy tym wspomaganie kierownicy zawsze adekwatne do danej sytuacji. Dopasowuje siłę skrętu kierownicy do aktualnej prędkości jazdy, co zapewnia bezpośrednie i precyzyjne wyczucie prowadzenia przy dużych prędkościach. Gwarantuje też maksymalny komfort dzięki mniejszej sile kierowania podczas parkowania i manewrów lub jazdy przez ciasne ulice i zakręty. Na podstawie elektronicznego pomiaru prędkości sterownik oblicza wymaganą siłę wspomagania kierownicy w danej sytuacji. W ten sposób umożliwia bardziej precyzyjne dozowanie siły wspomagania odpowiednio do danej sytuacji. Dzięki temu obracanie kierownicą przy niewielkich prędkościach wymaga minimalnej siły. Wraz ze wzrostem prędkości wspomaganie kierownicy stale maleje, aby zapewnić optymalne wyczucie drogi i stabilny tor jazdy na wprost.

Zainteresowany Tym Lub Podobnym Autem?