• Brak kategorii

Naprawione, doposażone w światła Xenon, przekodowane na EU.

Informacje

 • Rok modelowy: 2016
 • Produkcja: 04.2016
 • AT8 8 biegów (automat)
 • AWD (napęd na 4 koła)
 • 2.0 Super Turbo 306 KM
 • Przebieg 219 mil (345 km)
 • Cena katalogowa: 275 tyś. zł

Szacowane uszkodzenia

Wnętrze:

 • poduszka fotela + tapicer
 • kurtyna prawa
 • podsufitka

Zewnątrz:

 • poszycie błotnika prawy tył
 • poszycie progu prawy przód
 • poszycie drzwi prawy przód
 • błotnik prawy przód

Mechanika:

 • elementy zawieszenia strona prawa

Zalecane doposażenie

 • zmiana reflektorów na bi-xenon skrętny z auto-poziomowaniem

Zbliżona konfiguracja katalogowa

Specyfikacja

Konfiguracja

BLIS – układ monitorujący “martwe pola” widoczności
BLIS™ to innowacyjne rozwiązanie Volvo ostrzegające Cię w sytuacji, gdy inny pojazd pojawi się w martwym polu lub szybko nadjedzie z tyłu. Zamontowane z tyłu czujniki radarowe monitorują rozległy obszar za pojazdem i działają w różnych warunkach atmosferycznych i oświetleniowych, zarówno w dzień, jak i w nocy. Jeśli inny pojazd pojawi się w martwym polu lub szybko nadjedzie z tyłu, zapali się lampka ostrzegawcza na słupku drzwi przednich – lewych lub prawych. W połączeniu z lusterkami bocznymi, obejmującymi lusterko szerokokątne po stronie kierowcy, układ ten pomaga Ci ocenić, czy możesz bezpiecznie zmienić pas ruchu. Układ BLIS™ włącza się, gdy prędkość jazdy przekroczy 12 km/h i reaguje na prawie każdy rodzaj pojazdu, w tym również na motocykle. Wyjeżdżanie tyłem z miejsca parkingowego lub innego miejsca z ograniczoną widocznością na boki może być nie lada sztuką. Aby wykonywanie tego typu manewrów było łatwiejsze i mniej stresujące, układ ostrzegający o ruchu poprzecznym wykrywa pojazdy nadjeżdżające z boku za pomocą tylnych czujników radarowych i generuje ostrzeżenia. Kierowca jest informowany za pomocą dźwięku ostrzegawczego emitowanego przez lewy lub prawy głośnik tylny oraz ostrzeżenia graficznego pojawiającego się na wyświetlaczu centralnym. Układ ostrzega nie tylko o nadjeżdżających pojazdach, ale również o zbliżających się rowerzystach i pieszych, dzięki czemu jest szczególnie przydatny w ciasnych i zatłoczonych miejscach z ograniczoną widocznością na boki.

Czujniki parkowania – przód i tył (PARK ASSIST)
Gdy zaczynasz cofać, tylne czujniki parkowania pomagają manewrować samochodem w ciasnych przestrzeniach. Głośność systemu audio zostaje obniżona, a częstotliwość pulsujących dźwięków dochodzących z tylnych głośników rośnie, w miarę jak pojazd zbliża się do przeszkody, przechodząc w sygnał ciągły, gdy trzeba zatrzymać samochód. Przednie czujniki parkowania spełniają podobną funkcję z przodu samochodu, sygnalizując zbliżanie się do przeszkody za pośrednictwem przednich głośników. Umieszczony na konsoli środkowej ekran pokazuje samochód w widoku z góry oraz aktywowane czujniki.

Elektrycznie otwierane okno dachowe
Ten ekskluzywny dach panoramiczny dodatkowo podkreśla poczucie przestronności i światła wewnątrz kabiny Volvo XC60. Jego przednią część można otworzyć za pomocą przycisku, albo nasuwając ją na część tylną lub unosząc tylną krawędź. Pełny komfort w słoneczne dni zapewnia elektrycznie sterowana rozwijana zasłona. Mocno przyciemniane laminowane szkło zwiększa komfort oraz bezpieczeństwo. Chroni ono również przed promieniowaniem UV. Ze względów bezpieczeństwa konstrukcja panoramicznego dachu została zoptymalizowania, a dwuczęściowa szyba jest laminowana.

Kamera wspomagająca parkowanie tyłem (PARK ASSIST CAMERA)
Aby dodatkowo zwiększyć wygodę cofania, tylna kamera parkowania pokazuje, co dzieje się za samochodem. Ta cyfrowa kamera jest dyskretnie zamontowana pod uchwytem drzwi bagażnika i przekazuje na wyświetlacz centralny szerokokątny widok obszaru za pojazdem. Wyświetlane na ekranie linie prowadzące zapewniają dodatkową pomoc, umożliwiając płynne zaparkowanie. Ponadto kamerę można przełączyć w tryb widoku ze zbliżeniem w celu powiększenia obszaru znajdującego się blisko pojazdu, co stanowi bardzo wygodne rozwiązanie na przykład przy podłączaniu przyczepy.

Elektrycznie sterowana pokrywa bagażnika (zamykanie/otwieranie)
Drzwi bagażnika można otworzyć automatycznie na trzy różne sposoby: za pomocą pilota zdalnego sterowania, przycisku na desce rozdzielczej lub uchwytu. Ze względów bezpieczeństwa drzwi bagażnika mogą zostać automatycznie zamknięte tylko za pomocą umieszczonego w nich przycisku. Specjalny pasek zabezpieczający wokół otworu drzwi bagażnika zapobiega przytrzaśnięciu palców.

Elektrycznie regulowany fotel kierowcy z pamięcią ustawień
Funkcja pamięci ustawień elektrycznie regulowanego fotela kierowcy i lusterek bocznych sprawia, że Twoje Volvo jest idealnie dostosowane do Twoich preferencji za każdym razem, gdy wsiadasz do samochodu. Za każdym razem gdy użyjesz pilota zdalnego sterowania, fotel kierowcy i lusterka zewnętrzne automatycznie przemieszczą się w ustawione przez Ciebie pozycje (wraz z Twoim Volvo otrzymujesz dwa piloty zdalnego sterowania i masz możliwość zamówienia czterech dodatkowych). Otwarcie samochodu za pomocą danego pilota uaktywnia właściwe dla niego, ostatnio zapamiętane ustawienie foteli i lusterek zewnętrznych. Dodatkowo możesz zapisać do trzech różnych ustawień fotela i lusterek zewnętrznych, używając przycisków znajdujących się na fotelu.

Elektrycznie regulowany fotel pasażera z przodu
Siedzisko i oparcie elektrycznie sterowanego fotela pasażera z przodu można łatwo wyregulować za pomocą intuicyjnie obsługiwanych elementów sterujących umieszczonych po zewnętrznej stronie siedziska, co dodatkowo zwiększa komfort osoby zajmującej ten fotel.

Podgrzewane siedzenia przednie
Jako Skandynawowie znamy zimową pogodę lepiej niż większość mieszkańców naszej planety, dlatego też trudno znaleźć samochody lepiej wyposażone do radzenia sobie z niskimi temperaturami niż Twoje Volvo. Dzięki naszym układom ogrzewania możesz bez obaw myśleć o wyruszeniu w podróż, gdy słupek rtęci idzie ostro w dół. Weźmy na przykład nasze przednie fotele z podgrzewanymi siedziskami i dolną częścią oparć – oferują one indywidualne trójstopniowe sterowanie dotykowe temperaturą dla kierowcy i pasażera z przodu, a podgrzewanie działa niezwykle szybko, dzięki czemu błyskawicznie poczujesz się równie przytulnie jak w Twoim salonie. Nie zapomnieliśmy też o pasażerach skrajnych tylnych foteli, które opcjonalnie można zamówić w wersji z ogrzewaniem i indywidualną trójstopniową regulacją temperatury.

Przyciemniane szyby tylne
Mocno przyciemniane tylne szyby podkreślają wyrafinowany wygląd Twojego Volvo oraz ograniczają nasłonecznienie i utrzymują niską temperaturę w przestrzeni pasażerskiej w gorące, słoneczne dni.

Audio wraz z HIGH PERFORMANCE
Zaprojektowaliśmy ten potężny i wszechstronny zestaw audio 4×45 W z ośmioma głośnikami, aby zapewnić doskonałe odtwarzanie dźwięku i dużą moc – po prostu wspaniały dźwięk. Wbudowany 7-calowy wyświetlacz centralny, odtwarzacz CD/MP3, radioodbiornik FM/AM z funkcją RDS, wejście AUX oraz zaawansowane technologie multimedialne takie jak strumieniowe przesyłanie dźwięku przez Bluetooth® i możliwość podłączenia urządzeń USB czynią z tego zestawu audio kompletną platformę multimedialną do Twojego samochodu. Rozwiązania naszego systemu Sensus Connect zamieniają zintegrowany 7-calowy wyświetlacz centralny w połączone z Internetem centrum informacyjno-multimedialne. Dzięki temu, oprócz możliwości strumieniowej transmisji wspaniałej muzyki oraz oglądania filmów DVD i telewizji naziemnej w samochodzie, otrzymujesz nowe funkcje, które pozwalają Ci utrzymać łączność z otaczającym Cię światem. Rozwiązanie to oferuje liczne wygodne aplikacje udostępniające w samochodzie funkcje związane z rozrywką, nawigacją, sterowaniem, łącznością i serwisem. I być może rzecz najważniejsza ze wszystkich: Twoje Volvo już teraz jest technologicznie przygotowane do korzystania z udostępnianych w Internecie i w „chmurze” funkcji informacyjno-multimedialnych, które pojawią się w przyszłości.

Nawigacja
System Sensus Navigation w inteligentny sposób integruje wszystkie funkcje nawigacyjne z Twoim Volvo. Dla Twojego bezpieczeństwa system ten umożliwia łatwą obsługę, nie odrywając Twojej uwagi od sytuacji na drodze. System Sensus Navigation łączy się płynnie z naszymi udostępnianymi w „chmurze” usługami i aplikacjami nawigacyjnymi. Jako przykład możliwości tych aplikacji można wymienić wyszukiwanie i opłacanie miejsc postojowych, udostępnianie swojej lokalizacji znajomym albo po prostu znajdowanie najlepszej kawy w mieście. Można także wykorzystywać informacje z Internetu i zapisywać je jako punkty POI w systemie nawigacyjnym. Miejsca docelowe można wybierać za pomocą poleceń głosowych albo w komfortowych warunkach domu lub biura za pomocą smartfona. W razie potrzeby system można łatwo zaktualizować – nieodpłatne aktualizacje map zapewniają dostęp do najświeższych danych nawigacyjnych. Możesz też dodatkowo ułatwić sobie planowanie podróży, wykorzystując aplikację na smartfona Volvo On Call, dzięki której można wysłać punkt docelowy bezpośrednio ze smartfona do systemu Sensus Navigation w samochodzie. Aplikacja może również współpracować z Twoim osobistym kalendarzem, umożliwiając wysyłanie do systemu nawigacyjnego punktów docelowych, w których masz zaplanowane spotkanie.

ECC – ELECTRONIC CLIMATE CONTROL – klimatyzacja sterowana elektronicznie, dwustrefowa z filtrem
Elektronicznie sterowana klimatyzacja (ECC) utrzymuje wewnątrz kabiny wybraną temperaturę, którą można nastawić oddzielnie dla strefy kierowcy i pasażera przedniego siedzenia. Dzięki czujnikowi wilgotności powietrze wewnątrz pojazdu ma wilgotność odpowiednio dostosowaną do warunków panujących na zewnątrz. Dodatnio wpływa to na zdrowie pasażerów, a także zapewnia większy komfort podróży.

Pakiet dodatkowego oświetlenia wnętrza
Kluczem do stworzenia dobrej atmosfery jest dobre oświetlenie. Ta zasada sprawdza się zarówno w Twoim domu, jak i w Twoim samochodzie. Nasz opcjonalny pakiet oświetlenia wnętrza oświetla wszystkie elementy, których możesz potrzebować po zmierzchu. Dzięki eleganckiemu białemu oświetleniu nie musisz w ciemnościach po omacku szukać uchwytów na kubki ani przeczesywać zawartości kieszeni w drzwiach. A oto co mówią nasi projektanci: „Ogólnie sprawia bardzo ciepłe i przytulne wrażenie, przywodzi na myśl chłodne zimowe wieczory spędzane w ciepłym domku gdzieś na północy Szwecji”. Barwa oświetlenia idealnie komponuje się z podświetlanymi białymi elementami sterującymi znajdującymi się na desce rozdzielczej i w innych miejscach w samochodzie. Nawet opcjonalny kompas zamontowany w lusterku wstecznym jest podświetlany tym samym eleganckim białym światłem.

Trójramienna, skórzana kierownica z elementami aluminium
Trójramienna, wykończona skórą kierownica w tonacji czarnej (Charcoal) w sportowym stylu. Ma ergonomiczny wieniec z wyraźnie zaznaczonymi miejscami na kciuki, o kształcie ułatwiającym pewne trzymanie kierownicy podczas dynamicznej jazdy. Ekskluzywną skórę, którą obszyta jest kierownica, dobrano tak, by była idealnie przyjemna w dotyku. A ozdobna listwa z jedwabiście metalowym wykończeniem akcentuje techniczne wyrafinowanie.

Elektrycznie składane lusterka zewnętrzne (opcja zawiera oświetlenie podłoża w lusterkach)
Aby zabezpieczyć lusterka boczne na przykład przed uszkodzeniem na parkingu lub w myjni samochodowej, naciśnij jednocześnie przycisk lewego i prawego lusterka, aby je złożyć. Lusterka mogą także składać się i rozkładać automatycznie za każdym razem, gdy zamkniesz lub otworzysz samochód. Wbudowane oświetlenie podłoża jest aktywowane przyciskiem oświetlenia prowadzącego znajdującym się na nadajniku zdalnego sterowania, co pozwala zwiększyć bezpieczeństwo podczas zbliżania się i oddalania od pojazdu po zmierzchu. A w celu ułatwienia zaparkowania samochodu tyłem, po włączeniu biegu wstecznego lusterka zewnętrzne mogą automatycznie (lub po naciśnięciu przycisku) pochylić się.

Oświetlenie asekuracyjne Home Safe
Oświetlenie prowadzące, włączane za pomocą pilota zdalnego sterowania lub osobistego kluczyka elektronicznego (PCC), zapewnia ciepłe powitanie ciemną nocą. Obejmuje ono światła postojowe, światła wewnętrzne oraz opcjonalne oświetlenie podłoża. Oświetlenie asekuracyjne włącza się za pomocą dźwigni reflektorów przed wyjściem z samochodu. Funkcja ta zapala światła mijania, które odprowadzą Cię do drzwi domu lub hotelu, jeśli jesteś w podróży.

Dodatkowe gniazdo elektryczne (12V) w przestrzeni bagażowej
Umiejscowienie gniazda 12 V w przedziale bagażowym umożliwia łatwe podłączenie urządzeń elektrycznych.

ECC – ELECTRONIC CLIMATE CONTROL – klimatyzacja sterowana elektronicznie, dwustrefowa z filtrem
Elektronicznie sterowana klimatyzacja (ECC) utrzymuje wewnątrz kabiny wybraną temperaturę, którą można nastawić oddzielnie dla strefy kierowcy i pasażera przedniego siedzenia. Dzięki czujnikowi wilgotności powietrze wewnątrz pojazdu ma wilgotność odpowiednio dostosowaną do warunków panujących na zewnątrz. Dodatnio wpływa to na zdrowie pasażerów, a także zapewnia większy komfort podróży.

Autoalarm Volvo z czujnikiem ruchu i przechyłu nadwozia
Autoalarm jest podłączony do drzwi, maski silnika, pokrywy bagażnika i wyłącznika zapłonu. Reaguje on również na ruch w kabinie samochodu i wybicie szyby. Istnieje możliwość zainstalowania dodatkowego czujnika przechyłu nadwozia, który zabezpieczy samochód przed kradzieżą kół lub odholowaniem po uprzednim podniesieniu go na podnośniku.

Automatycznie przyciemniane lusterko wsteczne oraz lusterka boczne
Aby ułatwić Ci wjeżdżanie w ciasne miejsca parkingowe, Twoje Volvo zostało wyposażone w elektrycznie składane lusterka zewnętrzne. Z kolei funkcja automatycznego przyciemniania dba o to, by zapobiegać oślepianiu Cię przez światła samochodu jadącego za Tobą. Funkcja automatycznego przyciemniania lusterek zewnętrznych wykorzystuje wspólny czujnik zamontowany w wewnętrznym lusterku wstecznym, które również jest przyciemniane, gdy reflektory pojazdu podążającego za Tobą świecą zbyt jasno. Dzięki temu jazda po zmierzchu jest bardziej bezpieczna i relaksująca. Gdy zbliżasz się do samochodu, praktyczne światła wbudowane w obydwa lusterka oświetlają podłoże w okolicy przednich drzwi, dzięki czemu w porę zauważysz kałuże i inne przeszkody. Zapewniają też większe bezpieczeństwo nocą, zwłaszcza w nieoświetlonych miejscach parkingowych.

Tempomat
Układ automatycznej kontroli prędkości jazdy, wygodnie obsługiwany za pomocą przycisków na kierownicy, pozwala na odprężenie w czasie podróży. Kierowca nie musi trzymać nogi na pedale przyspieszenia. Samochód utrzymuje zadaną prędkość jazdy do momentu wyłączenia systemu lub wciśnięcia pedału hamulca, przyspieszania albo sprzęgła. Po użyciu pedału hamulca lub sprzęgła system przywróci uprzednio ustawioną prędkość po naciśnięciu przycisku. Po zakończeniu przyspieszania, np. w czasie wyprzedzania, system przywróci uprzednio nastawioną prędkość, gdy tylko kierowca zdejmie nogę z pedału przyspieszenia.

EBL (Emergency Brake Lights) – ostrzeganie innych użytkowników drogi o gwałtownym hamowaniu
Gdy sytuacja na drodze zmusza Cię do gwałtownego hamowania, światło hamowania awaryjnego ostrzega samochody jadące za Tobą. Światło działa przy prędkości powyżej 50 km/h i odróżnia normalne hamowanie od hamowania gwałtownego. Jeżeli system rozpozna gwałtowne hamowanie, światła hamowania zaczną migać z częstotliwością czterech razy na sekundę, jasno sygnalizując pojazdom podążającym za Tobą potencjalny problem z przodu. Kiedy w wyniku hamowania prędkość spadnie poniżej 10 km/h, światła hamowania przestaną migać, włączą się natomiast światła awaryjne.

Układ wstrzymywania pracy silnika Stop/Start
W celu dodatkowego obniżenia zużycia palia i emisji CO₂ nawet o 8% w cyklu jazdy miejskiej wszystkie silniki zostały wyposażone w naszą technologię Stop/Start. Gdy silnik rozgrzeje się i samochód się zatrzyma (na przykład na światłach), po ustawieniu dźwigni zmiany biegów w położeniu neutralnym silnik automatycznie wyłączy się. Natychmiast po naciśnięciu pedału sprzęgła silnik włącza się i można ruszać. W przypadku samochodów Volvo wyposażonych w automatyczną skrzynię biegów Geartronic™ silnik wyłącza się automatycznie po zatrzymaniu pojazdu i uruchamia ponownie w chwili naciśnięcia pedału przyspieszenia. Dodatkowy akumulator zapewnia, aby wszystkie systemy informacyjno-rozrywkowe działały bez zakłóceń, nawet przy wyłączonym silniku. System Stop/Start, który pracuje przy temperaturze zewnętrznej od 0°C do 30°C, można wyłączyć jednym naciśnięciem przycisku w konsoli środkowej.

RSC (ROLL STABILITY CONTROL)- układ stabilizacji przechyłu
W przypadku wykonania awaryjnego manewru żyroskopowy układ stabilizacji przechyłów (Roll Stability Control – RSC) zaczyna działać, aby zapobiec dachowaniu pojazdu. Posiada on żyroskopowy czujnik, który rejestruje kąt nachylenia pojazdu i ryzyko dachowania. W razie potrzeby układ Roll Stability Control odetnie napęd lub wyhamuje jedno lub więcej kół, co wystarczy, by zmniejszyć siłę odśrodkową i pomóc odzyskać kontrolę nad pojazdem.

ABS (ANTI-LOCK BRAKE SYSTEM) z elektronicznym układem rozdziału sił hamowania (EBD – Electronic Brake Distribution)
W sytuacji awaryjnej fakt, że Twoje Volvo wyposażono w hamulce z dużymi wentylowanymi tarczami i układem przeciwdziałającym blokowaniu kół, okazuje się mieć kolosalne znaczenie. Gdy zaś podczas zjeżdżania z górskich serpentyn zostaniesz zmuszony do częstego i silnego hamowania, z pewnością docenisz fakt, że ich skuteczność nie spada podczas intensywnego użytkowania. Ale ponieważ takie ryzyko zawsze istnieje, przygotowaliśmy Twoje Volvo na taką ewentualność, wyposażając je w system Fading Brake Support. System ten stopniowo zwiększa ciśnienie w układzie hamulcowym, aby wyeliminować konieczność silniejszego wciskania pedału hamulca podczas długotrwałego hamowania. A co jeśli znajdziesz się w niebezpiecznej sytuacji wymagającej gwałtownego hamowania, lecz nie wciśniesz odpowiednio mocno pedału hamulca? Właśnie z myślą o takim scenariuszu opracowaliśmy układ hydraulicznego wspomagania hamulców (HBA), który podczas awaryjnego zatrzymywania pojazdu wytwarza maksymalne ciśnienie hamowania. Natomiast jeśli nagle zdejmiesz nogę z pedału przyspieszenia lub czujniki wykryją przeszkodę z przodu pojazdu, układ wstępnego przygotowania układu hamulcowego (RAB) natychmiast zbliży klocki hamulcowe do tarcz, aby skrócić drogę hamowania. Elektroniczny układ rozdziału sił hamowania (EBD) dba o odpowiednie rozdzielanie siły hamowania pomiędzy koła przedniej i tylnej osi, zależnie od rozkładu obciążenia w samochodzie i warunków jazdy.

Załadunek do kontenera w porcie USA

Rozładunek Kraków

Zdjęcia z odbioru gotowego auta „pod kluczyk”

Zainteresowany Tym Lub Podobnym Autem?