• Brak kategorii

Zgodnie z porównaniem BMW X1 vs. Mercedes GLA vs. Audi Q3 auto wypada na Pierwszym miejscu jako a) najpraktyczniejsze, b) najlepsze w prowadzeniu i c) najlepsza jakość wykończenia wnętrza.

Informacje

 • Rok modelowy: 2017
 • Produkcja: 07.2016
 • Skrzynia: Steptronic 8 biegowa (automat)
 • xDrive (napęd na 4 koła)
 • Linia: xLine
 • 2.0 Turbo 245 KM
 • Przebieg 6,550 mil (10,541 km)
 • Cena katalogowa: 240 tyś. zł
 • Szacowana cena „pod kluczyk”: 112 tyś. zł
 • Status na aukcji: Run & Drive

Szacowane uszkodzenia

Wewnątrz:

 • poduszka kierowcy

Zewnątrz:

 • zderzak przedni
 • reflektory przednie full LED bez osprzętu
 • elementy wzmocnienia przedniego z chłodnicami
 • maska

Zalecane doposażenie

Auto nie wymaga doposażania

Specyfikacja fabryczna

Zbliżona konfiguracja katalogowa

 • lakier metalik
 • obręcze kół ze stopów metali lekkich 18″
 • tapicerka skórzana – czarna
 • 4-stopniowa regulacja wypchnięcia odcinka lędźwiowego
 • Elektrycznie regulowane z pamięcią ustawień fotele przednie
 • Kamera cofania
 • Kierownica wielofunkcyjna obszyta skórą
 • Klimatyzacja THERMOTRONIC
 • Kontrola ciśnienia opon
 • Odtwarzacz CD
 • Opony RUN-FLAT
Konfiguracja / Opcje (rozwiń)

xLine

18″

Obrecze kól ze stopu lekkiego Y Spoke 569, 18 cali, dwukolorowe

Lakier: Czarny

Adaptacyjne reflektory diodowe

Reflektory diodowe ze światłami zakrętowymi precyzyjnie i jasno oświetlają drogę, zapewniając jeszcze wyższy komfort i bezpieczeństwo jazdy po zmroku. Reflektory oferują jasne i wydajne diodowe światła mijania i drogowe o przyjemnej barwie zbliżonej do światła dziennego. Oprócz świateł pozycyjnych w technologii diodowej są również światła zakrętowe. Włączenie przyciemnionych świateł zakrętowych w ruchu miejskim daje lepsze oświetlenie krawędzi jezdni, pozwalając kierowcy wcześniej dostrzec pieszych i rowerzystów na poboczu. Przy prędkościach od 40 do 70 km/h światła zakrętowe pełnią dodatkowo funkcję statycznych reflektorów adaptacyjnych. Podwójne pierścienie świetlne i diodowe światła dzienne i pozycyjne w tubach reflektorów głównych tworzą typowy znak rozpoznawczy BMW.

Szklany dach panoramiczny

Szklany dach panoramiczny daje fascynujący widok i wpuszcza mnóstwo światła do wnętrza, nadając mu niezwykle przestronny i otwarty klimat. A gdy słońce świeci zbyt intensywnie, można po prostu elektrycznie, płynnie zasunąć roletę przeciwsłoneczną. Dzięki funkcji przesuwania i unoszenia przedniej części dach panoramiczny umożliwia też wentylację wnętrza. Przy ustawieniu dachu w pozycji wentylacyjnej roleta automatycznie cofa się, umożliwiając wymianę powietrza. Zintegrowane i wysuwane automatycznie wiatrochrony zapewniają kierowcy komfortową ochronę przed wiatrem mimo otwartego dachu.

Podsufitka Individual w kolorze antracytowym

Podsufitka BMW Individual w kolorze antracytowym obejmuje też obicia słupków z tkaniny w kolorze antracytowym. Również uchwyty w podsufitce utrzymane są w kolorze antracytowym.

Automatyczna skrzynia biegów
8-stopniowa skrzynia Steptronic wyznacza nowe standardy komfortu i dynamiki i jest centralnym elementem strategii BMW EfficientDynamics. Wyjątkowo gęste stopniowanie przełożeń umożliwia optymalny rozwój mocy przy każdej prędkości. Obniża to znacznie zużycie paliwa i pozwala cieszyć się jeszcze bardziej sportową i dynamiczną jazdą. Przy dużych prędkościach zmniejsza się prędkość obrotowa, a tym samym również zużycie paliwa i poziom hałasu silnika. Sprzyja temu również regulowane sprzęgło blokujące – nawet w trybie ręcznej zmiany biegów.

Automatyczne otwieranie/zamykanie klapy bagażnika
Automatyczna obsługa pokrywy bagażnika to bardzo komfortowa funkcja. Pozwala otwierać i zamykać pokrywę bagażnika BMW przyciskiem na pilocie lub w kokpicie. Pokrywa bagażnika daje się również otwierać w zwykły sposób za uchwyt zewnętrzny i zamykać przez naciśnięcie przycisku po wewnętrznej stronie pokrywy bagażnika. Krańcową pozycję otwarcia pokrywy bagażnika można ustawić w menu iDrive, co pozwala zapobiec uderzaniu pokrywy np. o sufit garażu. Dodatkowe bezpieczeństwo zapewnia zintegrowane zabezpieczenie przed zakleszczeniem i sygnał ostrzegawczy.

Kierownica sportowa, skórzana

Czarna sportowa kierownica skórzana z trzema ramionami dzięki grubszemu – w porównaniu z kierownicą standardową – kołu kierownicy i wyprofilowanym podparciom na kciuki idealnie leży w dłoniach i daje pewne wyczucie prowadzenia. Wizualnie i w dotyku podkreśla sportowy charakter auta. Ma zintegrowaną poduszkę powietrzną, bardzo stabilny i lekki rdzeń z magnezu oraz wstawkę dekoracyjną w chromie. Również gałka dźwigni zmiany biegów jest obita skórą.

Ogrzewanie kierownicy

Ogrzewanie kierownicy za naciśnięciem przycisku w bardzo krótkim czasie podgrzewa koło kierownicy do przyjemnej temperatury. Dzięki temu zapewnia również w zimowych temperaturach przyjemne ciepło i kierowca może komfortowo i bezpiecznie prowadzić bez rękawiczek.

Kamera cofania

Kamera cofania umożliwia podczas manewrowania i parkowania kontrolę na monitorze pokładowym obszaru za pojazdem. Rejestruje też sytuację w martwym polu widzenia. Dzięki temu cofanie z prędkością do 15 km/h jest bardziej pewne, precyzyjne i bezpieczne. Widoczne na monitorze pokładowym linie prowadzące i kolorowe oznaczenia przeszkód wskazują kierowcy, czy dane miejsce parkingowe jest dostatecznie duże i wspomagają go przy manewrach. Przy pełnym skręcie kierownicy wyświetlane są czerwone linie okręgu zawracania i zielone linie toru jazdy dostosowujące się do danego skrętu kierownicy. Kamera cofania wyłącza się automatycznie po dziesięciu metrach lub po przekroczeniu prędkości 15 km/h. W połączeniu z hakiem holowniczym kamera cofania dysponuje praktyczną funkcją zoom ułatwiającą podjeżdżanie przy sprzęganiu przyczepy.

Pakiet dodatkowego oświetlenia

Pakiet oświetlenia obejmujący różne diodowe źródła światła tworzy niezwykle przyjemną atmosferę. Kierowcę wita imponujący „dywan“ świetlny przed pojazdem. Oświetlenie ambientowe przyjemnie oświetla wnętrze stylową mieszanką bezpośredniego i pośredniego światła podkreślającą miłą atmosferę wnętrza. Źródła światła znajdują się m.in. w lusterkach kosmetycznych. Oprócz tego oferowane są lampki do czytania z przodu i z tyłu. Czujniki w klamkach zewnętrznych ułatwiają wsiadanie do samochodu, podobnie jak oświetlenie boczków drzwi i oświetlenie przestrzeni przed drzwiami. Diodowa lampka bagażnika ułatwia orientację w ciemności.

Regulator prędkości z funkcją hamowania

Regulator prędkości z funkcją hamowania zapamiętuje żądaną prędkość od ok. 30 km/h i utrzymuje ją na stałym poziomie również na stokach – w razie potrzeby automatycznie wyhamowując samochód. Ułatwia również jazdę z przyczepą. Dzięki elementom obsługi na kierownicy nie trzeba odrywać dłoni od kierownicy. Żądana prędkość wskazywana jest na prędkościomierzu w postaci ruchomego znacznika na skali. W trybie „gazu ręcznego“ kierowca może dźwignią przy kierownicy przyspieszać i zwalniać z dwoma poziomami dynamiki, na przykład aby delikatnie dostosować ustawioną prędkość do tempa ruchu. Na zakrętach system samodzielnie zwalnia zależnie od przyspieszenia poprzecznego do komfortowej prędkości, a następnie automatycznie przyspiesza do ustawionej prędkości. Regulator prędkości jazdy działa zależnie od trybu jazdy wybranego przełącznikiem właściwości jezdnych: w trybie ECO PRO regulacja odbywa się w oszczędny sposób, a w trybie SPORT w możliwie dynamiczny sposób.

Asystent parkowania

Asystent parkowania ułatwia parkowanie równolegle do jezdni. System mierzy luki parkingowe podczas przejeżdżania z niewielką prędkością (poniżej 35 km/h) obok rzędu parkujących samochodów w maksymalnej odległości 1,5 m. Po znalezieniu odpowiedniego miejsca kierowca włącza kierunkowskaz, a asystent parkowania przejmuje prowadzenie. Kierowca musi tylko wybierać odpowiedni bieg, dodawać gazu i hamować. System podaje przy tym wskazówki na monitorze pokładowym i dodatkowo sygnały dźwiękowe. Rezultatem tego jest bardziej komfortowe i precyzyjne parkowanie i dodatkowe bezpieczeństwo.

Czujniki parkowania z tyłu i z przodu

Odtąd parkowanie i manewrowanie do tyłu na ciasnej przestrzeni to pestka. System Park Distance Control (PDC) z przodu i z tyłu mierzy za pomocą ultradźwięków odstęp od możliwych przeszkód, ostrzega kierowcę akustycznie i wskazuje odstęp na monitorze pokładowym. System włącza się albo przyciskiem PDC, albo automatycznie przy włączeniu biegu wstecznego. Wraz ze zmniejszanie się odstępu od przeszkody podczas manewrowania zwiększa się częstotliwość sygnału ostrzegawczego. Jeżeli odległość wynosi mniej niż 30 cm, dźwięk przechodzi na ciągły sygnał „stop!“. Oprócz dźwiękowego wspomagania parkowania na monitorze pokładowym pojawia się schematyczny widok pojazdu i przeszkód, co ułatwia parkowanie tyłem. W ten sposób Park Distance Control (PDC) efektywnie zmniejsza ryzyko szkód parkingowych.

Pakiet do lusterek zewnętrznych

Pakiet lusterek zewnętrznych obejmuje wiele praktycznych funkcji przydatnych w różnych sytuacjach. Funkcja elektrycznego składania lusterek oszczędza miejsce przy parkowaniu i pomaga uniknąć irytujących uszkodzeń lusterek. Podczas manewrowania przydatne jest przestawianie lusterka pasażera do parkowania. Lusterko zewnętrzne po stronie pasażera obniża się zaraz po włączeniu biegu wstecznego i ustawia tak, by kierowca lepiej widział prawe tylne koło. Pakiet lusterek zewnętrznych uzupełnia funkcja pamięci ustawień uwzględniona w osobistym profilu kierowcy, która automatycznie przywraca preferowane ustawienia lusterek.

Lusterko wsteczne przyciemniane automatycznie
Automatycznie przyciemniane lusterko wewnętrzne eliminuje nieprzyjemne oślepianie kierowcy przez jasne światła pojazdów z tyłu poprzez automatycznie przyciemnienie powierzchni lusterka przy określonym padaniu światła.

Pakiet dodatkowych funkcji lusterek

Dzięki funkcji automatycznego przyciemniania lusterko wewnętrzne i lusterko zewnętrzne po stronie kierowcy zapobiegają oślepianiu kierowcy przez światła pojazdów jadących z tyłu. Funkcja obejmuje przestawianie lusterka pasażera do parkowania. Lusterko zewnętrzne po stronie pasażera po włączeniu biegu wstecznego automatycznie przestawia się w dół, umożliwiając obserwację ewentualnych przeszkód na wysokości nawierzchni obok pojazdu. Ponadto oba lusterka zewnętrzne można wygodnie składać i rozkładać jednym naciśnięciem przycisku. Ułatwia to parkowanie i chroni pojazd przed uszkodzeniem. Funkcja pamięci ustawień po włączeniu zapłonu automatycznie ustawia zapamiętaną pozycję lusterek zewnętrznych.

Klimatyzacja automatyczna

2-strefowa klimatyzacja automatyczna z funkcją automatycznego zamykania obiegu powietrza i mikrofiltrem węglowym umożliwia oddzielną regulację temperatury dla kierowcy i pasażera, zapewniając im indywidualny komfort. Temperaturę i rozdział powietrza reguluje się wygodnie dwoma pokrętłami, a rozdział powietrza przełącznikiem kołyskowym. Z tyłu znajdują się dodatkowe nawiewy powietrza bez własnej regulacji temperatury. Temperaturę, ilość i jakość powietrza może być regulowana automatycznie lub ręcznie. W trybie automatycznym uwzględniane jest nasłonecznienie obu stref. Czujniki zapewniają automatycznie niemal całkowity brak parowania szyb. W przypadku zarejestrowania wysokiego poziomu szkodliwych substancji w powietrzu zewnętrznym system automatycznie zamyka obieg powietrza, a powietrze jest nadal filtrowane. W samochodzie silnie nagrzanym na słońcu funkcja „maksymalnego chłodzenia“ zapewnia bardzo szybkie schłodzenie wnętrza

Przyciemniana szyba tylna i tylne szyby boczne

Szyby przeciwsłoneczne z przyciemnionymi tylnymi szybami bocznymi i tylną szybą redukują nagrzewanie się wnętrza pojazdu na słońcu i zapewniają przyjemny klimat. Przyciemnienie nie ogranicza widoczności na zewnątrz, ale utrudnia zaglądanie do wnętrza.

Pakiet dodatkowych schowków

Pakiet schowków oferuje wiele dodatkowych miejsc na różne przedmioty w kabinie i bagażniku. Obejmuje m.in. schowek pod fotelem kierowcy i siatki na oparciach foteli przednich. Pasażerowie siedzący z tyłu mają do dyspozycji gniazdko 12 V z tyłu konsoli środkowej oraz podłokietnik z dwoma uchwytami na napoje. Oprócz tego pakiet obejmuje w bagażniku siatkę o regulowanej wysokości i dwa zaczepy do mocowania bagażu. Po prawej stronie w bagażniku znajduje się kolejne gniazdko 12 V.

Dywaniki welurowe

Dywaniki welurowe w przestrzeni na nogi pasażerów z przodu i z tyłu są idealnie dopasowane, wodoodporne i zabezpieczone przed zabrudzeniem. Harmonizują kolorystycznie z barwą dywanu, chronią podłogę, ułatwiają czyszczenie oraz doskonale wyglądają.

Dodatkowe gniazdo/gniazda 12V

Dodatkowe gniazdko 12 V znajduje się w przestrzeni na nogi pasażera obok kierowcy. Umożliwia np. zasilanie i ładowanie zewnętrznych urządzeń nawigacyjnych, odtwarzaczy muzycznych, telefonów komórkowych, latarek i chłodziarek.

Przygotowanie do mocowania bagażnika rowerowego z tyłu

Przygotowanie pod bagażnik tylny nie rzuca się w oczy i umożliwia łatwe korzystanie z dostępnego w ofercie oryginalnych akcesoriów BMW uchwytu tylnego na rowery. Do korzystania wymagana jest specjalna główka haka. Zamiast ciężkiej konstrukcji haka do holowania przyczep w samochodzie zamontowany jest tylko lekkie przygotowanie pod bagażnik tylny. Obejmuje ono wychylane gniazdo do podłączania dodatkowych lamp tylnych oraz zamocowanie w pojeździe służące do montażu tylnego uchwytu rowerowego z oferty akcesoriów.

Dostęp komfortowy
Innowacyjny komfort obsługi – dostęp komfortowy umożliwia otwieranie przednich drzwi i pokrywy bagażnika bez korzystania z kluczyka. Kluczyk znajdujący się np. w kieszeni jest automatycznie rozpoznawany, gdy tylko kierowca zbliży się do pojazdu. Do otwarcia przednich drzwi lub pokrywy bagażnika wystarczy tylko objąć ręką klamkę drzwi lub nacisnąć przycisk otwierania pokrywy bagażnika. Następnie można wsiąść i włączyć silnik przyciskiem start/stop. Bez użycia kluczyka można również zamknąć samochód. Autoryzacja kluczyka zapewnia bezpieczeństwo systemu.

System alarmowy

System alarmowy z zabezpieczeniem antykradzieżowym poprzez głośny sygnał chroni samochód przed kradzieżą i reaguje natychmiast na próbę kradzieży kół. Nadzoruje wszystkie drzwi, maskę silnika i pokrywę bagażnika. Ponadto wyposażony jest w czujnik alarmowy przechyłu oraz syrenę z zasilaniem awaryjnym. Wnętrze auta monitorowane jest przez czujnik ultradźwiękowy. Po wyzwoleniu alarmu włącza się sygnał dźwiękowy i światła awaryjne. System włącza i wyłącza się automatycznie wraz z zamknięciem i otwarciem samochodu przez dostęp komfortowy po dotknięciu klamki lub za pomocą pilota. Dobrze widoczna z zewnątrz kontrolka wskazuje aktywny system alarmowy.

Elementy zewnętrzne wykończone satynowanym aluminium

Elementy zewnętrzne z satynowanego aluminium obejmują listwy ozdobne ramek bocznych oraz kołnierze wpustowe szyb z aluminium o matowej powierzchni.

Relingi dachowe, aluminium satynowane

Relingi dachowe z satynowanego aluminium harmonizują z wyglądem pojazdu i stanową podstawę do montażu wielofunkcyjnego bagażnika dachowego BMW, pozwalającego bez trudu transportować pojemniki dachowe, rowery, deski surfingowe itp.

Czujnik ciśnienia powietrza w oponach

Wskaźnik ciśnienia w oponach informuje kierowcę w każdej chwili o dokładnym ciśnieniu powietrza w oponach i automatycznie ostrzega go w przypadku utraty ciśnienia. W tym celu czujniki rejestrują ciśnienie powietrza w każdej z opon i drogą radiową przesyłają zmierzone wartości do sterownika. Dzięki temu wskaźnik ciśnienia w oponach wskazuje zarówno stopniową, jak i nagłą utratę ciśnienia. Kierowca jest informowany w czasie rzeczywistym o możliwych problemach i może odpowiednio dostosować styl jazdy, aby uniknąć awarii i ewentualnych uszkodzeń opon i kół.

Podłokietnik przedni

Wolnostojący podłokietnik przedni ze schowkiem można ustawiać w 5 pozycjach. Schowek wyłożony jest matą.

Ogrzewanie foteli przednich

Jeszcze zanim silnik osiągnie temperaturę roboczą i oddawane przez niego ciepło będzie można wykorzystać do ogrzania wnętrza, ogrzewanie foteli przednich nawet przy najniższych temperaturach zewnętrznych szybko zapewni przyjemne ciepło – i to za naciśnięciem przycisku. Elementy grzewcze nie tylko ogrzewają siedzisko, lecz także powierzchnię oparcia fotela. Tym samym ogrzewanie foteli przyczynia się także do odprężenia mięśni pleców. Oprócz trzystopniowej funkcji ogrzewania ogrzewanie foteli oferuje także szybkie ogrzewanie w fazie rozruchu.

Podparcie lędźwiowe w fotelach przednich

Podparcie lędźwiowe to system komór powietrznych w oparciach foteli przednich o płynnie regulowanej wysokości i głębokości. Odciąża ono efektywnie kręgosłup, zapewniając optymalną ergonomiczną pozycję. Dzięki temu zapobiega ryzykom zdrowotnym i zwiększa komfort siedzenia, zwłaszcza na długich trasach. Lordoza to w medycynie naturalne wygięcie kręgosłupa w stronę brzuszną. Wygięty do przodu odcinek lędźwiowy ma z reguły lordozę i jest przytrzymywany przez mięśnie brzucha. Gdy muskulatura się zmęczy, lordoza wybrzusza się stopniowo do tyłu. W przypadku dłuższego lub regularnego pozostawania w takiej pozycji dochodzi do skrócenia mięśni prostujących odcinka lędźwiowego kręgosłupa, co z czasem prowadzi do utrwalenia nieprawidłowej postawy. Zapobiega temu podparcie lędźwiowe.

Elektryczna regulacja foteli przednich zpamięcią ustawień fotela kierowcy
Optymalna pozycja siedzenia jest warunkiem komfortowej i bezpiecznej jazdy. Elektryczna regulacja foteli z funkcją pamięci zapisuje preferowane ustawienia fotela kierowcy i lusterek zewnętrznych. Fotel kierowcy i pasażera z elektryczną regulacją wysokości siedziska, nachylenia oparcia, pozycji wzdłużnej oraz kąta nachylenia fotela umożliwia ustawienie optymalnej pozycji siedzenia. Pamięć ustawień, po naciśnięciu przycisku SET, zapisuje elektronicznie różne pozycje fotela kierowcy i ustawia je na żądanie. Czasochłonne dokonywanie nowych ustawień przy okazjonalnej zmianie kierowcy nie jest już konieczne.

Teleservices

Teleservice to inteligentna komunikacja pomiędzy kierowcą, samochodem i BMW. Zapewnia automatyczne i odpowiednie do potrzeb przesyłanie danych serwisowych pojazdu do BMW. Wybrany przez użytkownika serwis BMW kontaktuje się z właścicielem i może optymalnie przygotować się do przeglądu. W razie awarii Teleservice umożliwia wezwanie pomocy drogowej przez infolinię BMW Roadside Assistance. Niektóre usterki można usunąć zdalnie bez wizyty w serwisie. W ten sposób Teleservice zapewnia kierowcy komfort przy planowaniu i przeprowadzaniu przeglądów i pozostawia więcej czasu na radość z jazdy.

ConnectedDrive Services (Usługi ConnectedDrive)
Usługi ConnectedDrive dostarczają w drodze wielu informacji, rozrywki i oferują dodatkowe usługi i funkcje. M.in. BMW Online oferujące dostęp do aktualnych informacji lokalnych takich jak pogoda, wiadomości, wyszukiwanie Google czy funkcje biurowe. Oprócz tego w menu „Aplikacje“ można zestawić sobie indywidualne usługi, takie jak informacje o cenach paliw, przewodniki turystyczne i hotelowe. Wyposażenie obejmuje również komfortowe, bezpieczne i nieograniczone czasowo korzystanie z aplikacji na smartfony. Usługi ConnectedDrive umożliwiają dostęp do Sklepu BMW ConnectedDrive, w którym można wygodnie zestawiać, zamawiać i przedłużać usługi takie jak Real Time Traffic Information, Usługi Zdalne, Rozrywka Online czy Usługa Concierge. Oprócz tego usługi ConnectedDrive oferują jeszcze inne funkcje, dzięki którym jazda BMW jest niezwykłym przeżyciem.

Remote Services (Usługi Zdalne)

Usługi Zdalne i aplikacja BMW Connected (dostępna w App Store i Google Play Store) umożliwiają zdalną obsługę różnych funkcji samochodu, na przykład zamka centralnego. Oprócz tego pozwalają na lokalizację pojazdu za pośrednictwem świateł, klaksonu lub na mapie w aplikacji BMW Connected. Oprócz tego pozwala natychmiast włączyć klimatyzację w pojeździe lub zaprogramować ją na później.

Real Time Traffic Information

Real Time Traffic Information (RTTI) udostępnia najbardziej aktualne informacje o sytuacji na drogach. RTTI przesyła precyzyjne dane o miejscu i czasie trwania utrudnień w ruchu, informując kierowcę niemal w czasie rzeczywistym o sytuacji na autostradach, drogach szybkiego ruchu i drogach krajowych oraz w na licznych odcinkach miejskich. Inteligentne zalecenia objazdu pomagają odnaleźć najszybszą i najbardziej efektywną drogę do celu. A funkcja ostrzegania przed zagrożeniami ostrzega przed poważnymi wypadkami i intensywnymi opadami na trasie. Niebezpieczne miejsca są wskazywane na mapie na monitorze pokładowym. Oprócz tego przy zbliżaniu się do takiego miejsca pojawia się ostrzeżenie. Źródłem danych są m.in. anonimowe profile ruchu danych GPS flot samochodowych, aplikacje na smartfony i komunikaty policyjne, jak również powtarzające się wzorce komunikacyjne, np. na bazie dojazdów do pracy. Sytuacja na drogach ilustrowana jest poprzez kolorystyczne oznaczenie dróg na zielono, żółto, pomarańczowo lub czerwono.

Zestaw głośnikowy HiFi

Zestaw głośnikowy HiFi obejmujący 7 głośników oraz wzmacniacz o mocy 205 W zapewniają doskonałe wrażenia słuchowe na wszystkich miejscach. Zestaw oprócz dwóch centralnych głośników niskotonowych o wysokiej mocy ma również głośnik centralny zapewniający centrujący brzmienie przed kierowcą. Zapewnia to równomierne nagłośnienie w całym wnętrzu samochodu. Zewnętrzny 7-kanałowy wzmacniacz gwarantuje bardzo precyzyjne dostrojenie brzmienia i krystalicznie czysty dźwięk.

Odtwarzacz CD

Odtwarzacz CD w konsoli środkowej umożliwia odtwarzanie płyt kompaktowych w aucie. Do obsługi odtwarzacza służy rozszerzony panel obsługi funkcji audio oferowany wraz z odtwarzaczem CD.

System nawigacyjny

System nawigacyjny łączy wiele przydatnych komponentów: system nawigacyjny ze stałym kolorowym ekranem ciekłokrystalicznym o przekątnej 6,5 cala, radio, odtwarzacz MP3, CD i dwuzakresowy tuner RDS. Prowadzenie do celu odbywa się za pomocą strzałek nawigacyjnych/na mapie. System obsługuje się intuicyjnie kontrolerem iDrive, folderem bezpośredniego wyboru, ośmioma przyciskami ulubionych funkcji lub interaktywnymi dynamicznymi kafelkami na ekranie dotykowym. System inforozrywki można ponadto obsługiwać głosowo. System nawigacyjny prowadzi łatwo i bezpośrednio do celu przez wiele państw, zarówno w Europie, jak i poza nią. TMC umożliwia odpowiednio wczesne rozpoznanie utrudnień na drodze i natychmiast proponuje alternatywne trasy. Dzięki temu kierowca może niezawodnie, szybko, i efektywnie dotrzeć do celu.

Performance Control

Performance Control odpowiednio rozdziela na zakrętach napęd i siłę hamowania na poszczególne koła. Ponieważ na zakręcie zewnętrzne koło pokonuje dłuższą drogę niż koło wewnętrzne, Performance Control działa poprzez ingerencję w pracę sterownika silnika i odpowiednie przyhamowywanie kół: na koła po zewnętrznej stronie zakrętu trafia większa część, a na koła po wewnętrznej stronie mniejsza część mocy i wszystkie koła mogą wykorzystać swoją maksymalną trakcję. W ten sposób samochód lepiej wchodzi w zakręt, co zwiększa zwinność i stabilność jazdy i minimalizuje tendencję do podsterowności.

Załadunek do kontenera w porcie USA

Rozładunek w porcie Bremerhaven

Rozładunek Kraków

Naprawa

Przed lakierem

Po lakierze

Prawie, prawie …

Gotowe

Zainteresowany Tym Lub Podobnym Autem?